Soutěže IQ Option – turnaje o desítky tisíc dolarů

Brokerská společnost IQ Option vypisuje pravidelně, dle svých obchodních podmínek a pravidel, soutěže pro své klienty, ve kterých je možné vyhrát i desítky tisíc dolarů. Soutěže v obchodování probíhají s virtuálními penězi, stejně jako obchodování na demo účtech. Mnoho obchodníků proto nahrazuje cvičné obchodování na demo účtu soutěžením, ve kterém mají možnost vydělat skutečné peníze. Bohužel se ale nejedná o nejšťastnější řešení. Účast v soutěži totiž bývá jen zřídkakdy zdarma.

Jak probíhají soutěže IQ Option (turnaje)?

Broker IQ  Option před zahájením soutěží vypisuje datum začátku a konce soutěže i její podmínky.  Vždy tedy ještě před registrací víte, co soutěžící čeká. Účastníci soutěže musí obvykle zaplatit vstupní poplatek. Výše poplatku se u jednotlivých soutěží liší. Nejčastěji se ovšem pohybuje v řádu desítek dolarů. Výjimečně broker vypisuje soutěže, kterých se mohou všichni klienti zúčastnit bez jakéhokoliv poplatku. Poplatek se odečítá z obchodního konta klienta, takže se bez reálného účtu s penězi neobejdete.

Soutěže IQ Option - příklad pořádaných turnajů

Soutěže IQ Option – příklad pořádaných turnajů

Princip turnajů u IQ Option je jednoduchý. Každý zaregistrovaný účastník získá přístup ke speciálnímu obchodnímu učtu s určitým virtuálním zůstatkem. Během předem stanoveného časového období se všichni zúčastnění obchodníci snaží co nejvíce zhodnotit počáteční kapitál. Soutěž může trvat několik hodin ale i několik týdnů a na každou soutěž se tak vztahují jiné podmínky. Některé soutěže u IQ Option umožňují obchodníkům, kteří počáteční kapitál ztratí, začít znovu se sníženým nebo celým počátečním zůstatkem.

Soutěží se o zajímavé peněžní částky, které se výherci (nebo výhercům) po ukončení soutěže automaticky připisují na reálný obchodní účet. Klienti IQ Option se mohou zapojit také do již probíhajících soutěží, nicméně v takovém případě jsou poměrně znevýhodněni. Nejlepší je totiž využít veškerý čas, který mají obchodníci v rámci soutěže k dispozici.

Kdy má soutěžení u IQ Option smysl?

U každé vypsané soutěže broker IQ Option zveřejňuje počet registrovaných obchodníků, který není rozhodně zanedbatelný. V některých soutěžích je registrována i více než tisícovka obchodníků, takže šance na úspěch nejsou příliš vysoké.

Příklad ukončené souteže s rozdělením odměn

Příklad ukončené souteže s rozdělením odměn

Někteří začínající obchodníci vidí v těchto soutěžích možnost vydělat peníze bez rizika. Je pravda, že soutěž o vysoké finanční částky může být dobrou motivací k cvičnému obchodování, nicméně šance na úspěch je bez zkušeností a funkční strategie prakticky nulová. Počítejte s tím, že mezi zúčastněnými jsou i profesionální obchodníci, kteří dokážou stabilně a dlouhodobě profitovat.

Soutěže v obchodování mohou být zajímavým zpestřením, nicméně vzhledem k vysoké konkurenci jsou vhodné až pro pokročilé obchodníky. Pro začátečníky podobné soutěže nebudou přínosem. Ostatně nejde pouze o ztracený čas, ale také o registrační poplatek. Začátečníci by raději měli věnovat svůj čas vzdělávání a cvičnému obchodování na demo účtu. Výsledkové listiny totiž jednoznačně ukazují, že vydělávání pomocí binárních opcí není utopie a důkladná příprava má smysl.

Otevřít bezplatně DEMO účet IQ Option

Obecné upozornění na rizika: Finanční produkty z nabídky společnosti nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.


Štítky:
  • IQ Option soutěže
  • ,
  • IQ Option soutěž
  • ,
  • IQ Option turnaj
  • ,
  • IQ Option výhra
Publikováno serverem Binárník.cz dne 16.4.

Napsat komentář