Obchodník binárních opcí Jan Pálený je další podvod

Binární opce stále lákají podvodníky, kteří vymýšlejí nové a sofistikovanější způsoby k oklamání začátečníků i pokročilých obchodníků. I přesto se stále můžete setkat s internetovými stránkami fiktivních obchodníků, kteří velkoryse popisují jak vydělat na binárních opcích. Právě na tuto kartu vsadili autoři webu o osobě jménem Jan Pálený.

Stejně jako v případě předchozích fiktivních zbohatlíků (Tomáš Vlas, Miroslav Kadlec, Tomáš Stodola) se internetem šíří zpráva o novém smyšleném obchodníkovi všemi způsoby. Už skutečnost, že se stránka propaguje ve formě SPAMu, o něčem vypovídá.

Opce z pohledu fiktivních obchodníků

Jan Pálený - fiktivní obchodník - binární opce

Jan Pálený – fiktivní obchodník – binární opce

Pokud se začtete do poutavého příběhu o tom, jak vydělat peníze na internetu, proloženého mnoha fotografiemi kde nám Jan Pálený představuje svůj majetek, narazíte hned na několik zarážejících tvrzení.

Jedno z nich je opravdu velmi odvážné. Jan Pálený tvrdí, že při binárním obchodování neexistuje konkurence. Odkud ovšem pocházejí jeho vydělané peníze, o kterých se neustále zmiňuje?  Ekonomický systém je přeci založen na nabídce a poptávce, prodávající potřebuje kupujícího. Stejně tak by burzovní obchodování nefungovalo, kdyby všichni investoři obchodovali úplně stejně. Velmi zjednodušeně lze říct, že u binárních opcí je protipólem obchodníka broker, který mu v případě úspěšné transakce připíše peníze méně úspěšných obchodníků.

Také tvrzení, že se dá poměrně snadno odhadnout pohyb české koruny vůči dolaru, je velmi zarážející. Jan Pálený má očividně cit pro trh, o kterém se ostatním obchodníkům může jenom zdát. Zároveň radí, aby obchodník investoval opatrně a rychle. Kombinace těchto dvou způsobů je ale prakticky nemožná. V komentářích pod článkem pro změnu radí obchodovat opatrně a pomalu.

Jan Pálený a jeho nesmyslný způsob obchodování

Obchodní systém, který Jan Pálený popisuje, je opravdu pouhý hazard. Volit možnost DOWN pouze na základě toho, že cena aktiva delší dobu klesá, není příliš moudré. Jak ale sám autor webu uvádí, je to „padesát na padesát“. Člověk nemusí být matematik, aby si vypočítal, že při daném zhodnocení taková pravděpodobnost zkrátka nestačí.

Ani tabulka znázorňující příjmy a ztráty při obchodování s 10$ investicemi na důvěryhodnosti webu příliš nepřidá. Ačkoli několik řádků nad tabulkou autor správně uvádí, že z 10$ při úspěšné transakci získá 18$ (10$ investice, 8$ zisk), z tabulky vyplívá, že tomu je zcela jinak. Podle ní je totiž zhodnocení 100%, což je u klasických High/Low opcí nemožné.

Jan Pálený v závěru odkazuje na dva broker na opce, nicméně se nejedná o brokery s nejlepší pověstí. Brokera vybírejte podle objektivních a důvěryhodných informací. Volte také brokera s licencí ČNB a CySEC.


Obchodovaní s binárními opcemi není podvod, ale existuje mnoho lidí, kteří je zneužívají ve svůj prospěch. Dejte si proto pozor před mnohem sofistikovanějšími způsoby, jako jsou podvodné obchodní programy (projekt 11procent, BinaryBotPro, OptioNavigator). Více informací v sekci binární opce – podvody.


Štítky:
  • Jan Pálený
  • ,
  • Jan Pálený binární opce
  • ,
  • podvod Pálený
Publikováno serverem Binárník.cz dne 30.10.

Napsat komentář