Binární opce – rady pro obchodování s opcemi

Vydělávat na binárních opcích není pouhá fikce, ale není to ani samozřejmost. I když se obchodování vyvíjí dobře, je nutné mít neustále na paměti, že binární opce jsou vysoce rizikové a proto by investoři neměli obchodovat s prostředky, jejichž ztrátu si nemohou dovolit.

Zodpovědnost – první krok k úspěchu

Brokeři tvoří protistranu klientů při obchodování s opcemi a ztráta obchodníka znamená zisk pro brokery. Právě proto se najdou makléřské společnosti, které pro neúspěch klientů dělají prakticky cokoliv. Lživé reklamy, komplikace při výběru peněz, manipulace s cenami a mnoho dalších neférových praktik může profitabilní obchodování zcela znemožnit. Proto by měl být výběr brokera na binární opce založen zejména na ohlasu stávajících klientů a důvěryhodných recenzích.


Velmi důležitou roli hraje i money management. Obchodník musí investovat pouze malou část kapitálu (ideálně do 5%), aby neúspěšné transakce, které k binárním opcím prostě patří, neohrozili celkové obchodování. Při peněžních transakcích si hlídejte výše poplatků, ať se vyhnete zbytečným nákladům.

Nepostradatelná analýza trhu

Propracovaná platforma pro obchodovani opcí u TopOption

Propracovaná platforma pro obchodováni opcí u brokera TopOption

Velmi důležité je provádět analýzu trhu a využívat k tomu co možná nejvíce informací. Pokud Vámi vybraný broker poskytuje pravidelné informace o situaci na trhu, určitě je nepřehlížejte. Investor by měl sám sledovat ekonomické dění ve světě. Bez znalostí trhu a bez souvislostí s aktuálním děním nelze pochopit nečekané výkyvy a nestabilitu cen některých aktiv.

Je nutné si přiznat, že grafy cen u drtivé většiny brokerů nejsou dostačující k technické analýze. U obchodníků s propracovanější platformou lze technickou analýzu bez problému provést (aktuálně nejlepší platformu nabízí TopOption). Obchodujete-li u jiného brokera, který tuto službu neposkytuje, existuje mnoho programů a aplikací vytvořených pro technickou analýzu trhu. Mezi nejznámější analytické programy patří bezesporu MetaTrader.

Rady jak na binární opce? Hlavně nenaletět

Nic nepohřbí vaše obchodování tak rychle, jako naivita. V oblasti binárních opcí se točí velké peníze a zároveň je zde zvýšené riziko podvodů. Nevěřte strategiím zaručující vysokou úspěšnost nebo automatickým obchodním programům, které obchodují bez přičinění investora. Vytvořit funkční obchodní program je příliš těžké na to, aby byl veřejně přístupný.

Rychlý zisk z binárních opcí je lákavá vize, ale raději vsaďte na rozvážnější přístup k binárnímu obchodování. Zdokonalujte se, a pokud s obchodováním nemáte žádné zkušenosti, vyzkoušejte demo účet. Čas, který příprava na obchodování vyžaduje, Vám ušetří peníze.

Kam dál? Recenze Top Option, Recenze OptionTrade, Knihy o binárních opcích


Štítky:
  • Binární opce rady
  • ,
  • Rady pro obchodování s opcemi
  • ,
  • Poradna binární opce
Publikováno serverem Binárník.cz dne 3.3.

Napsat komentář