Recenze CopyOp – sociální obchodování pro každého?

Trend sdílení soukromých informací na sociálních sítích zavítal i do světa binárních opcí. Na koncept sociálního obchodování vsadil kyperský broker CopyOp. Možnost obchodovat podle ostatních traderů nebo naopak poskytovat vlastní statistiky dalším obchodníkům možná někteří z vás znají od několika forexových brokerů. Je ale aplikace CopyOp skutečně tak průlomová, jak se mnozí domnívají zdát?

Copyop umožňuje svým klientům obchodovat podle ostatních traderů. K tomu broker poskytuje statistiky o úspěšnosti jednotlivých klientů. Začínající investoři si tak mohou jednoduše vybrat, kterého obchodníka chtějí následovat a mohou jeho obchodní kroky kopírovat. Nápad je to zajímavý a mnohé jistě myšlenka tak jednoduchého zbohatnutí zcela uchvátí.

Nejlepší obchodníci CopyOp ve ztrátě…

Recenze CopyOP - webová stránka brokera

Recenze CopyOP – webová stránka brokera

Jenže statistiky, které jsou mimochodem velmi stručné, ukazují, že vydělávat pomocí CopyOp je velké umění. Většina obchodníků v seznamu nejúspěšnějších traderů i nejlepších kopírujících investorů má totiž úspěšnost pod hranicí 56%. To v praxi znamená, že obchodník dlouhodobě obchoduje se ztrátou. Obchodovat podle těchto traderů je tedy nesmyslné, nechcete-li tedy přijít o své peníze.

Kladné zisky uvedené u těchto obchodníků lze vysvětlit různě. Buď se jedná o čisté zisky bez odečtených ztrát, nebo obchodníci měli neuvěřitelné štěstí a při nevydařených transakcích investovali podstatně méně, než při těch úspěšných. Jisté ale je, že pokud by investovali stále stejnou částku, byli by při dané úspěšnosti ztrátoví.


Pokud pouze část traderů ze seznamu nejlepších obchodníků balancuje na hranici potřebné úspěšnosti, můžeme si jen domýšlet, jak si vedou průměrní investoři. Zarážející také je, že někteří začali obchodovat už před rokem 2014, ve kterém ovšem web CopyOp teprve vznikal.

Past brokera na nové obchodníky?

Za službou Copyop stojí známý broker AnyOption. To je asi největší problém celé myšlenky sociálního obchodování (viz. social trading). Brokeři na binární opce v každé transakci vytváří protistranu svým klientům. Makléřské společnosti profitují, když klienti prodělávají a naopak každý ziskový klient je pro brokera ztrátou. Pokud by broker vytvořil sociální síť, díky které by každý mohl vydělávat, brzy by sám sebe potopil. Brokeři ke své existenci potřebují neúspěšné obchodníky a někteří pro jejich získání dělají téměř vše.

Webové a mobilní platformy CopyOp

Webové a mobilní platformy CopyOp

Lidem, kteří věří, že by jim podobné projekty mohli přinést nemalé peníze, obvykle doporučujeme, aby si obchodování vyzkoušeli nejprve na demo účtu binární opce, na kterém nebudou riskovat své skutečné úspory. Jenže u Copyop žádný demo účet není. A to je celkem rarita, jelikož všichni kvalitní brokeři demo účet nabízejí. Na důvěryhodnosti brokera nepřidá ani zákaznická podpora, kterou je možné kontaktovat pouze emailem.

Copyop není podvodný projekt, kterých na poli binárních opcí stále přibývá. Jedná se ale o službu sociálního obchodování, která může mnohé lidi mylně vést k závěru, že stačí sledovat profitující obchodníky a úspěch je téměř zaručený. Opak je ale očividně pravdou, takže pokud nechcete o své úspory lacině přijít, aplikaci Copyop se vyhněte.

Princip sociálního obchodováni na webu brokera

Princip sociálního obchodováni na webu brokera


Štítky:
 • CopyOp
 • ,
 • CopyOp podvod
 • ,
 • Sociální obchodování
 • ,
 • CopyOp zkušenosti
 • ,
 • CopyOp recenze
 • ,
 • CopyOp diskuze
Publikováno serverem Binárník.cz dne 17.8.

3 komentáře u Recenze CopyOp – sociální obchodování pro každého?

 1. Miloš napsal:

  Děkuji za krásný článek. Opět jsem si říkal, že nikdo nedá peníze zadarmo. Ale ten pán, co tu aplikaci vymyslel a získal důvěru několika lidí, z toho má určitě dobré zisky. Byť z těch transakcí má jen určité procento.

 2. Standa napsal:

  Jen určité procento? Tak z toho má slušný business a desítky procent. Pokud by byla průměrná úspěšnost cca 50%, tak by byl na nule. Vzhledem k tomu že je tam pár jedinců, kteří mají nad, tak zbytek jde do kapsy jemu. Nehledě na to, že nejlépe se těží z nových oveček, které se zaregistrují, nahraji třeba 5tis o které během dne přijdou… Takhle to udělá desítka lidí po celém světě… Takže si spočítej to určité procento 🙂

 3. Social trader napsal:

  Za mě copy trading jedině skrz eToro

Napsat komentář