Jsou binární opce hazard nebo regulérní finanční nástroj?

Binární obchodování je velmi intuitivní a jednoduché. Dlouhodobě na opcích profitovat je ale podstatně těžší. Možná proto mnoho lidí stále zastává názor, že binární opce jsou pouhý hazard a s investičním nástrojem nemají nic společného. Jak ale na problematiku binárních opcí nahlíží nezaujaté úřady a vládní orgány?

Binární opce: investování nebo hazard?

I když je tato otázka častým tématem na diskusních fórech, byla v minulosti už několikrát jednoznačně zodpovězena. Skutečnost, že binární opce jsou finanční nástroj a nikoliv hazard, poprvé potvrdila kyperská komise CySEC ve svém prohlášení z 3. května 2012.

(celý dokument zde: http://www.cysec.gov.cy/CMSPages/GetFile.aspx?guid=45fcde10-1c07-4acc-87d5-a4a6050ea69b)

Stejný verdikt nad touto otázkou vynesl také soud v Nizozemí. Soudní spor začal poté, co broker OptieClub zažádal o licenci u tamního regulačního úřadu AMF. Jeho žádost ovšem byla zamítnuta s tím, že binární opce jsou hazard a tudíž se má obrátit na komisy pro hazardní hry.  Ta ale správně usoudila, že brokera na binární opce nemůže licencovat, jelikož se nejedná o hazardní hru, jak později potvrdil i soud.

Pokud tedy brokery na binární opce regulují úřady pro finanční trhy, je jasné, že binární opce nemohou být hazard. Regulační orgány vykonávají dohled nad jednotlivými brokery, aby nedocházelo k nelegálním a podvodným činnostem. Čeští investoři by měli vyhledávat pouze brokery registrované u ČNB a s licencí úřadu, který dohlíží na finanční trhy v zemi, kde daný broker sídlí.

Buďte investor, ne gambler!

Proč binární opce nejsou hazard, je poměrně jasné. Při hazardu nelze logicky předpovídat budoucí vývoj, jelikož výsledek je čistě náhodný (například při ruletě). Faktorů, které ovlivňují ceny akcií, komodit či forexu je ale nespočet. Není to pouze lidské myšlení, které lze předvídat technickou analýzou, ale také například aktuální ekonomická a politická situace.

Na závěr lze jen zopakovat, že i uznávaná komise pro finanční trhy CySEC zdůrazňuje, že binární opce podvod ani hazard nejsou. Na druhou stranu je nutné klást bezpečnost obchodování na první místo a nevybírat brokera na binární opce podle bonusů a akčních nabídek, ale podle licencí a ohlasu jeho klientů. Stejně tak je velmi nezodpovědné obchodovat binární opce bez ověřené a otestované strategie.

Jak obchodovat binární opce bezpečně se dočtete na webu BinarniOpce.biz


Publikováno serverem Binárník.cz dne 18.5.

2 komentáře u Jsou binární opce hazard nebo regulérní finanční nástroj?

 1. Franta napsal:

  Chtěl bych si založit účet na BO.Vklad a výběr provádět přes kartu SKRILL.Slyšel jsem že výběr na tuto kartu je komplikovaný.Co je potřeba udělat pro ověření karty.Děkuji

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   já osobně kartu Skrill nepoužívám. Prostředky ze Skrill si jednoduše převádím na bankovní účet. Nevidím však jediný problém, proč by karta neměla ve spojení s obchodováním binárních opcí fungovat. Pro její zřízení musíte mít alespoň 10EUR na účtu Skrill, pak Vám kartu do 10 dnů vyřídí a Vy si ji jednoduše aktivujete. Navíc, z osobní zkušenosti vím, že brokeři mají mnohem radši elektronické peněženky než jakékoliv jiné platební metody – takže v tom žádný problém nevidím.

Napsat komentář