Podvodník Martin Kollár vám peníze nevydělá …

Možná si ještě pamatujete na podvodný web Vojtěcha Wagnera, který sliboval několika lidem odhalení jeho tajné obchodní metody. Úspěšný obchodník sliboval registrovaným klientům tisíce korun denně, ale místo výdělků mnoho lidí o peníze přišlo. A po Vojtěchu Wagnerovi a jeho „Metodě Wágnera“ jako by se slehla zem.

Nyní se webová stránka, na které byl původně článek o Vojtěchu Wagnerovi, opět objevila. Článek o úspěšném obchodníkovi zůstal prakticky beze změn, ale místo jména Vojtěch Wagner podvodníci vsadili na nové a zatím neznámé jméno Martin Kollár. I ten údajně odhalil unikátní obchodní metodu na binární opce a založil tzv. Kollárův obchodní ústav, do kterého se může několik zájemců zaregistrovat. Zaregistrovaní uživatelé by pak měli získat návod k tomu, jak na binárních opcích jednoduše a rychle zbohatnout.

Výdělečná metoda, kterou vymyslel Martin Kollár je podvod

Výdělečná metoda, kterou vymyslel Martin Kollár je podvod

Martin Kollár neexistuje

Důkazy, že se jedná o podvod, nemusíte hledat dlouho. Web se prakticky nezměnil, takže si stačí přečíst varování před projektem Akademie Vojtěcha Wagnera, který jsme na konci prázdnin zveřejnili.  Několik důvodů, proč je web o Martinu Kollárovi (a projektu Kollárův obchodní ústav)  nedůvěryhodný, ale pro připomenutí zopakujeme:

Martin Kollár je fiktivní postava jejíž fotka pochází z fotobanky

Martin Kollár je fiktivní postava jejíž fotka pochází z fotobanky

Web, který podvodníci pojmenovali „The Wallet Magazine“, vypadá jako server o financích. Všechny odkazy na webu vás ale přesměrují na registrační web obchodního ústavu Martina Kolllára. Pod hlavním (a jediným) článkem najdete diskusi, do které nelze přispívat. Staří některých příspěvků v diskuzi je více než 1 týden, ale samotný článek byl údajně publikovaný před 7 hodinami. Na registračním webu se každý den aktualizuje datum, do kdy je možné se zaregistrovat. Fotky na webu The Wallet Magazine a na registračním webu pochází z internetových fotobank, takže zmiňovaní lidé včetně autora Martina Kollára neexistují (zdroj: Martin Kollár – zkušenosti)

Fotografie Pavla Beránka pochází taktéž z fotobanky

Fotografie Pavla Beránka pochází taktéž z fotobanky

Pozor na podvodné projekty

Binární opce už nejsou tak neznámé jako kdysi a pro podvodníky je mnohem obtížnější přesvědčit lidi k registraci do jejich nevýnosných projektů. To ovšem neznamená, že by podvodné weby odkazující na binární opce už neexistovali. Stále můžete narazit například na web Czech Method, který pod záminkou vysokých zisků láká k obchodování binárních opcí. Programy a strategie na binární opce, jejichž autoři zaručují vysokou návratnost, bývají obvykle ztrátové.

Binární opce nejsou podvod, a pokud se tomuto obchodnímu nástroji budete věnovat, můžete dosáhnout stabilních výdělků. Nic ale není zadarmo a kromě vkladu pro obchodování je nezbytné investovat i čas do přípravy. Bez důkladné přípravy totiž na binárních opcích nevyděláte. Pro začátek by se měl každý seznámit s principem binárních opcí, vybrat si vhodného a regulovaného brokera a pak začít obchodovat na cvičném demo účtu. Nemá totiž smysl riskovat reálné peníze, pokud nebudete mít ziskovou strategii.


Štítky:
  • Martin Kollár
  • ,
  • Martin Kollár podvod
  • ,
  • Martin Kollár recenze
  • ,
  • Martin Kollár podvodník
  • ,
  • Martin Kollár zkušenosti
  • ,
  • Kollárův obchodní ústav
Publikováno serverem Binárník.cz dne 20.12.

Napsat komentář