Recenze ETX Capital (platforma ETX Binary) – diskuze

ETX Capital LOGO recenzeBinární opce jsou příležitostí pro jedince i celé společnosti. Proto se i globální poskytovatel finančních služeb ETX Capital  rozhodl využít tohoto relativně nového obchodního instrument. Spolu s dosavadními platformami Trader, TraderPro  a MT4 tak můžete od léta 2014 využít i novou platformu ETX Binary, určenou pro obchodování opcí.  Právě o ní pojednává následující recenze ETX Capital.

 

Významné regulace: CySEC, FSA, ČNB
Sídlo / rok založení: Velká Británie / 2002
Min. vklad / min. obchod: 200 $ / 10 $ (15 $)
Česká platforma: Některé prvky platformy nepočeštěny, jinak ANO
Demo účet: Ne
Bonus za vklad: Ano, časově omezený
Druhy opcí: High/low, 60 seconds, pair option
Podpora: Email (AJ) customerservice@etxcapital.com, telefon (CZ) 800 040 422
Mobilní platforma: Ano
Hodnocení brokera: Hodnocení 84%, aktuálně brokerovi patří 5. místo v žebříčku brokerů
Otevřít účet

Tradiční i moderní

ETX Capital - obchodni platforma

ETX Capital – obchodni platforma

Ačkoli se s pojmem ETX Capital setkáváme od roku 2002, historie této společnosti sahá až do poloviny minulého století, kdy v roce 1965 byla založena pod názvem Monecor (London) Limited. ETX Capital sídlí ve Velké Británii a je regulován britskou FSA.  Broker je mimo jiné držitelem licencí CySEC i ČNB (licence ETX Capital u ČNB), a vklady klientů jsou pojištěné proti úpadku brokera.

Dlouhou dobu byl TopOption (viz. recenze TopOption) jediný solidní broker s českou podporou. Vstupem ETX Capital na pole binárních opcí ovšem o svoji jedinečnost oblíbený broker přišel. Britský makléř se prozíravě zaměřil na investory ze všech koutů světa, a jeho platforma je dostupná téměř ve dvaceti jazykových verzích.

Navštivte web ETX Capital

Obchodujte jednoduše u ETX Capital prostřednictvím ETX Binary

Recenze binární platformy ETX na webuVklad na obchodní účet ETX Capital (Binary) lze provést platební kartou, bankovním převodem nebo pomocí internetové peněženky Skrill. Minimální vklad musí být alespoň 200$ a může být odměněn zajímavými bonusy. Obchodovat lze od 10$ v případě minutových opcí, u klasických High/Low opcí je potom nejnižší možná transakce 15$.

Obchoduje se obvyklým způsobem. Investor nejprve vybere podkladové aktivum, o jehož ceně bude spekulovat. Aktiv je necelá osmdesátka a zahrnují akcie a jejich indexy, komodity a měnové páry. Obchodník také zvolí jednu z možností expirační doby opce. Na výběr máte dlouhodobé i krátkodobé (minutové) opce, jejichž doba exspirace začíná na 60 sekundách. Pomocí v obchodování vám může aktuální graf vývoje ceny i panel, který ukazuje volbu ostatních obchodníků.

Nedostatky u ETX Capital

Platforma brokera sice obsahuje mnoho nadstandardních prvků, ale při provádění příkazů nereaguje nejrychleji a někdy se zcela zasekne. Podobné situace jsou sice spíš vzácností, ale rozhodně by neměly nastávat.

Zásadní problém je ale v zobrazovaných grafech. Klienti ETX si všimli, že exspirační ceny neodpovídají zobrazovaným hodnotám. Broker totiž v grafu zobrazuje cenu kupní, tedy strike cenu. Když uzavíráte transakci, vycházíte skutečně ze zobrazené ceny, což je v pořádku. Při exspiraci ale broker vychází z tržní spotové ceny, která v grafu samozřejmě není zobrazena. Výpis těchto cen u brokera na webu sice naleznete, ale je zarážející, proč ETX Capital neoperuje s jedinou cenovou hladinou jako ostatní brokeři.

ETX Capital – broker pro každého?

Registrační formulář

Registrační formulář k brokerovi

Výnosy jsou sice v porovnání s konkurencí nadprůměrné, ale nijak výrazně. Pohybují se v rozmezí 70%-85% u klasických High/Low opcí. Za zmínku stojí mobilní aplikace pro Android i iOS, vhodná zejména pro obchodování na cestách. Nevýhodou ETX Capital je, že broker neposkytuje ani registrovaným uživatelům demo obchodní účet. Klienti se také musí obejít bez možnosti odprodávání aktivních opcí.

Ohlasy a zkušenosti s ETX Capital jsou v drtivé většině kladné. Proto má broker silnou klientskou základnu, ačkoli možnost obchodovat opce nenabízí příliš dlouho. A jelikož není spojován s žádnými podvody, je broker označován za kvalitního a důvěryhodného.

Zaujal vás broker ETX Capital? Navštivte web ETX Capital


Štítky:
 • ETX Capital recenze
 • ,
 • ETX Binary platforma
 • ,
 • ETX binární opce
 • ,
 • ETXCapital
 • ,
 • broker ETX
Publikováno serverem Binárník.cz dne 18.9.

4 komentáře u Recenze ETX Capital (platforma ETX Binary) – diskuze

 1. Jan napsal:

  Dobrý den.
  Chtěl bych Vás požádat o radu, která se týká bankovního převodu. U etx capital mám otevřený účet, ale ještě jsem tam neposílal peníze a chtěl bych tak učinit skrze bankovní převod. Etx nabízí poslat peníze i do české banky, ale popisují zde k vyplnění i kódy iban a bic. Bohužel v mém příkazu k úhradě pro české banky tuto nabídku nemám, tak by mě zajímalo, jestli jsou tato pole povinná. Samozřejmě bych to mohl poslat na britské konto, ale jsou zde další poplatky. Dále by mě zajímalo, kam se píše číslo reference v příkazu k úhradě. A poslední otázka se týká ověřování totožnosti, protože stále mám účet omezený a etc capital neinformovalo, jak mám totožnost prokázat. Také by mě zajímalo, jak dlouho ho zhruba prověřují. Velmi děkuji za odpovědi. Nashledanou.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   1) nejspolehlivější je zajisté převod prostředků skrze elektronickou peněženku nebo platba kartou. Pokud se rozhodnete pro bankovní převod, zkopírujte číslo účtu v tuzemském formátu, které Vám broker ETX Capital zobrazuje ve své platformě. Z nepochopitelných důvodů broker uvádí pouze číslo účtu bez kódu banky, platební údaje navíc nesmyslně doplňuje o IBAN a BIC, které jsou při tuzemském platebním styku k ničemu. Vy tedy musíte dohledat kód banky k uvedenému číslu účtu (mělo by se jednat o UnicreditBanku, kód banky je pak tedy /2700).

   2) Reference se primárně udává do pole „Poznámka pro příjemce“ (pole může být pojmenováno jinak, záleží na Vaší bance). Pro jistotu jej můžete uvést také do pole „variabilní symbol“. Brokeři však „koukají“ zejména na pole „poznámka …“, proto by se Vaše referenční číslo mělo určitě objevit především tam.

   3) Proces ověření nechte na brokerovi. Někdy jej vyžaduje ihned po registraci, jindy až při výběru zhodnocených prostředků. Rychlost procesu je individuální, zpravidla se jedná o několik hodin.

   S pozdravem
   Tomáš, binarnik.cz

 2. Martin Hlavsa napsal:

  Dobrý den. Mohu vás poprosit o odkaz na android aplikaci ETX? Nějak ji nemohu dohledat. Díky!

Napsat komentář