Hrozby a podvody – binární opce obchodujte obezřetně

Binární opce jsou veřejně dostupný obchodní instrument. Proto je obchodování s binárními opcemi zcela legální a každodenně je uzavírán pomocí opcí nespočet transakcí. S rostoucí popularitou tohoto finančního derivátu roste i riziko, že se stanete obětí podvodu, který neustále přibývá. Pokud se ale ptáte, jestli jsou samotné binární opce podvod, můžeme s jistotou tvrdit, že nikoli.

Všechny tyto pochybné praktiky bývají označovány jako scam (anglický výraz pro podvod) a mají různé podoby – od nevinně vyhlížejících reklam až po manipulace s cenami či bránění výběru peněz klientům ze strany brokerů.

Reklama jako past

Web fiktivního tradera binárních opcí

Web fiktivního tradera binárních opcí

Nejoblíbenější způsob, jak vysát klientům konta, je obzvlášť záludný. Je to nepřímý způsob, jelikož obchodník o své peníze přijde nerozvážnými transakcemi.

Brokerovi stačí přesvědčit klienta, že binární obchodování nevyžaduje žádné větší znalosti, aby vynášelo. Toho obvykle docílí pomocí internetových stránek fiktivních zbohatlíků (Tomáš Stodola, Miroslav Kadlec, Tomáš Vlas, Adam Nový, Jaroslav Baláž, Martin Erben, Adam Svoboda). Na webu se dočtete neuvěřitelný příběh o tom, jak se z kamioňáka stal milionář, který se s vámi zcela zdarma podělí o své tajemství.  Tím jsou samozřejmě binární opce a na webu je také zveřejněna potřebná strategie a odkaz na brokera.

Cílovou skupinou těchto reklam jsou naivní lidé toužící po rychlém zbohatnutí. Takové internetové stránky ničí pověst kvalitních brokerů, nebo podporují makléře, kteří vydělávají na neúspěch svých klientů.

Pochybné stránky fiktivních traderů nejsou podvod (definice podvodu), jde spíše o podvrh, který je dále provázán a podvodnými brokery.

Zázračný program na binární opce je podvod

Podvodný program Binary Bot Pro

Podvodný program Binary Bot Pro

Nechat za sebe obchodovat program, který na základě sofistikovaného algoritmu bude dosahovat velké úspěšnosti je hezká představa. Vývoj automatických obchodních systému (zkráceně AOS) je ostatně velmi aktuální téma. A právě obchodní boti na binární opce vás mohou připravit o vaše peníze.

Zprávy o skvělých programech se opět šíří pomocí propagačních videí nebo webů. Opět se setkáváme s velkorysým gestem fiktivního zbohatlíka podělit se o své tajemství s ostatními. Abyste získali onen chytrý program, musíte se zaregistrovat. Při registraci jste opět odkázáni na vybrané brokery, u kterých je nezbytné založit obchodní účet. Jedná se o propracovanější způsob, jak získat nové klienty a posléze jejich peníze. Program vám dává pouze náhodně generované příkazy k obchodování a takové obchodování vede zákonitě ke ztrátě. Jde tedy o podvod.

Kdyby každý obchodník používal podobnou službu, obchodní systém by se zhroutil. Není možné, aby všichni vydělávali, vždyť vámi vydělané peníze jsou i peníze neúspěšných obchodníků. Proto je myšlenka volně dostupného a fungujícího obchodního bota nesmyslná.

Jako příklad lze uvést aplikaci Free Diamond App odkazující na brokera Anyoption, BinaryBotPro nebo službu Optionavigator, která vám doporučuje  EZTrader. Svěřit peníze takovýmto brokerům nemusí být vždy rozumné.

Reklamnní video podvodné služby OptioNavigator

Broker binárních opcí podvodníkem

Licence brokera TopOption v databázi ČNB

Licence brokera v databázi ČNB kde lze dohledat, k jaké činnosti má obchodník povolení

Mnohem závažnější jsou případy, kdy broker znesnadňuje obchodování či výběr peněz. Činnost brokerů je omezována regulacemi.  Tyto směrnice mají zvýšit bezpečnost obchodníků. Brokeři, kteří nesplňují všechny body regulace, sice nezískají licenci příslušného úřadu, ale mohou stále nabízet obchodování s opcemi.  Správný broker na binární opce by měl určitě podléhat regulaci ČNB (vyhledávací formulář licencí brokerů u ČNB), která je pro české investory určitě nejpodstatnější. Důležité je také pojištění peněz klienta, které předepisují některé regulace. Pokud pojištěný broker zkrachuje, o své peníze obchodník nepříjde.

Praktiky podvodných brokerů jsou různé. Už samotný vstupní bonus často omezuje svobodný výběr peněz.  Například broker může vyžadovat zobchodování dvacetinásobku bonusu, než umožní výběr peněz. Samotný výběr peněz potom někteří brokeři nepříjemně komplikují. Jsou zaznamenány případy, kdy broker zrušil účet klientovi po pokusu o výběr peněz za nedodržení smluvních podmínek. Proto je nutné se s podmínkami pro obchodování důkladně seznámit, a to nejen u neregulovaných brokerů.

Vrcholem neférového jednání některých brokerů je manipulace s cenami. V takových případech posouvají brokeři cenu aktiv v neprospěch klientů. Jelikož je ale tento způsob nelegální a poměrně snadno se dá odhalit, vsázejí podvodní brokeři na jiné způsoby, jak se obohatit.

A kterým brokerům je lepší se vyvarovat? Obchodníci si například opakovaně stěžují na Banc de Binary pro nepřípustné jednání manažerů s klienty a také proto, že některé body smlouvy jsou v rozporu s nařízenými regulacemi. Špatné zkušenosti s opcemi mají i klienti Zoomtraderu. Před tímto brokerem dokonce varovala ČNB. A za manipulaci při obchodování bývá silně kritizován broker Optionbit.


Štítky:
 • Binární opce podvody
 • ,
 • Podvody s obchodováním opcí
 • ,
 • Hrozby - binární obchodování
 • ,
 • Podvodné praktiky brokerů
Publikováno serverem Binárník.cz dne 18.9.

8 komentářů u Hrozby a podvody – binární opce obchodujte obezřetně

 1. dominik napsal:

  Vyhnite sa anyoptionu jsou to podvodnici!

  • Binární opce napsal:

   Díky za zprávu,
   na brokera AnyOption upozorňujeme již několik měsíců. Obchodování u něho je velké riziko a proto jej nedoporučujeme.

 2. Rado napsal:

  Mozem otazku ?Moze Broker manipulovat s grafom pocas otvoreneho obchodu? Dakujem

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   rozhodně nic takového dělat nesmí. U ověřených brokerů na podobné jednání nenarazíte. Pokud by broker něco takového udělal, přišlo by se na to. A on by ze dne na den ztratil veškerou svou reputaci a hlavně obchodující tradery. Tím by prakticky zkrachoval. A o to skutečně renomovaní brokeři, kteří si budují svou pověst několik let, nestojí.

 3. Vít napsal:

  Dobrý den,
  u nejlépe hodnoceného TopOption se mi stalo, že „sám“ prodloužil čas uzavření.
  Jsem začátečník, možná něčemu nerozumím správně. Pokud uzavřu na řekněme 2min., měl by se obchod uzavřít po 2 min. nebo se pletu? V čase 2min bych uzavíral se ziskem. Došlo k prodloužení o 30sec a tam se uzavíralo se ztrátou. Stalo se mi to 2x, pozastavil jsem obchodování. Poradíte čemu nerozumím?
  moc děkuji. Vítek

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   obchody se vyhodnocují vždy v celou minutu. Pokud transakci provedete 2:30 před celou minutou, bude transakce skutečně uzavřena až za dvě a půl minuty. Stačí transakci uzavřít pár sekund před vypršením limitu, v němž se transakce zadávají. Takhle to samozřejmě funguje u všech brokerů, nejen u TopOption.

 4. Marek napsal:

  Dobý den,
  chtěl jsem se zeptat, jestli tato stránka s binárníma opcema je legální Binatex. Popřípadně jak se chovat, když nekdo známí už tam pusobí a nepříjde mu to nelegální, ale ja si myslim, že je.
  děkuji Marek

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   od tohoto brokera rychle pryč – viz. recenze zde http://bit.ly/2qJuRCP . Pokud si zřídíte účet u některého z ověřených brokerů, dostanete mnohdy lepší zhodnocení a hlavně Vaše vklady budou v bezpečí. Takových brokerů, jako je Binatex, tu už bylo … většina z nich nasbírá klientelu (respektive peníze daných obchodníků) a pak se po nich slehne zem …

Napsat komentář