Recenze a zkušenosti s brokerem Binatex, diskuze

Binatex logo

Nízký vklad a nízké transakce, čeština, finanční bonus a bezplatný demo účet. S takovou nabídkou se rozhodl začínající broker Binatex konkurovat známým a zaběhlým společnostem, které umožňují obchodovat binární opce. Broker je držitelem licence ruského regulačního centra FMRRC, jenže v Rusku má Binatex jen pobočku. Sídlo společnosti je ve Skotsku, kde broker regulovaný není. Binatex nemá ostatně ani licenci CySEC a není vedený ani v evidenci ČNB, takže nemá povolení působit v Česku.

Webové stránky společnosti

Webové stránky společnosti

V Česku se broker zviditelnil reklamní kampaní na začátku roku 2017, ale podle oficiálního webu funguje Binatex.com už od roku 2015. Reklamní webové stránky a bannery hlásají jednoduché a rychlé zbohatnutí, obsahují příběhy o neexistujících osobách a uvádějí, že k úspěšnému obchodování nepotřebujete žádné zkušenosti. Hned na úvod proto musíme upozornit, že binární opce jsou riziková investice a bez důkladné přípravy a vhodné obchodní strategie nemá obchodování smysl. Vzhledem k tomu, že broker i na svém webu láká na vysoké zisky a není pro tuzemský trh licencovaný, měli by si obchodníci na společnost Bintex dát pozor!

Významné licence: Ne (pouze ruská licence FMRRC)
Sídlo / rok založení: Skotsko / 2015
Min. vklad / min. obchod: 10$ / od 1$
Česká platforma: Ano
Demo účet: Ano
Bonus za vklad: Ano (až 60%)
Druhy opcí: Klasické (high/low), krátkodobé
Podpora: Email, live chat
Mobilní platforma: Ne
Hodnocení brokera: Hodnocení 15%, aktuálně brokerovi patří X. místo v žebříčku brokerů

Platforma a obchodování binárních opcí u Binatex

U Binatex se obchoduje přes webovou platformu, kterou bez instalace spustíte v běžném internetovém prohlížeči. Obchodovat lze pouze klasické a krátkodobé opce. Klienti brokera Binatex mohou spekulovat na vývoj cen asi 50 různých aktiv. Jedná se převážně o měnové páry, ale v seznamu nechybí ani oblíbené akcie. Portfolio Binatex uzavírá trojice internetových kryptoměn v čele s Bitcoinem.

Minimální velikost transakce je pouze 1$. Platforma Binatex umožňuje odprodej aktivních opcí a díky několika základním nástrojům a funkcím umožňuje i technickou analýzu grafu. Transakce lze uzavírat během obvyklých obchodních hodin (v pracovní dny), ale kryptoměny lze obchodovat také o víkendu. Zhodnocení se pohybuje nejčastěji mezi 60 až 80 % a nejvyšší profit najdete u hlavních měnových párů. O víkendech, kdy je nízká obchodní aktivita, zhodnocení mnohonásobně klesá.

Demo účet a výukové materiály

Platformu si můžete otestovat na bezplatném demo účtu, který si založíte na webu brokera. Na demo účtu máte k dispozici virtuální vklad 1000$ a přístup ke všem nástrojům a funkcím. Zásadní nevýhodou demo účtu je, že poskytuje vyšší zhodnocení (90%) než skutečný účet a navíc se vám na cvičném účtu po každé neúspěšné transakci vrací část investice. Dosáhnout dobrých výsledků na demo účtu je tudíž jednodušší, než na skutečném účtu. Ideální by samozřejmě bylo, aby demo účet co nejvíce napodoboval skutečný účet, jako tomu bývá u většiny kvalitních brokerů. Obchodníci by tak mohli získat reálnou představu o své úspěšnosti.

Demo účet u brokera Binatex

Demo účet u brokera Binatex

Na webu brokera je připravená sekce pro vzdělávání, ale obsahuje jen několik videí a výukových článků. Jedná se často jen o stručný úvod do dané problematiky. Ačkoliv má web brokera i jeho platforma český překlad, působí překlad strojově. Klientskou podporu lze kontaktovat emailem a po vytvoření účtu i přes live chat. Při komunikaci se pravděpodobně neobejdete bez angličtiny.

Platební metody a typy obchodních účtů

Peníze na obchodní účet můžete vložit prostřednictvím platebních karet nebo vybraných elektronických peněženek (Yandex, WebMoney, QIWI). Stejné metody se nabízejí i pro výběr peněz z obchodního účtu. Minimální vklad je 10$ a minimální částka pro výběr je 5$. Kromě USD umožňuje Binatex vedení účtu v EUR nebo RUB.

Vklad prostředků na obchodní účet

Vklad prostředků na obchodní účet

Podle velikosti vkladu rozlišuje broker Binatex celkem pět různých typů obchodních účtů. Za minimální vklad 10$ získáte základní účet Minimum. Minimum je jediný účet, u kterého broker nenabízí finanční bonus za vklad. Pokud vložíte 50$, získáte účet Novice a zároveň můžete získat bonus 15 % vložené částky. Následující tři účty (Skilled, Expert, Professional) vyžadují vyšší vklady ($300, $1000, $2800), ale umožňují získat také vyšší bonus (25%, 40%, 60%). Výběr bonusové částky je obchodníkům umožněn až po splnění stanovených podmínek, které najdete na oficiálním webu Binatex.

Podvodníci slibují až 10 tisíc dolarů měsíčně

Snímek podvodného webu, který propaguje brokera Binatex

Snímek podvodného webu, který propaguje brokera Binatex

Jeden z ukázkových podvodných webů, který pod záminkou snadného zbohatnutí láká k obchodování u brokera Binatex, je fiktivní portál ŽENY. Na tomto webu najdete jediný článek, který popisuje příběh o mladé matce, která údajně vydělává 10 tisíc dolarů každý měsíc. Její jméno je Jana Janečková a pochází prý z Opavy. Jana Janečková ve skutečnosti ale neexistuje. Celý příběh je vymyšlený a má pouze vzbuzovat pocit, že vydělávat pomocí Binatexu mohou i lidé bez jakýchkoliv zkušeností. Obchodovat binární opce bez důkladné přípravy je ale velmi riskantní, a to bez ohledu na to, u jakého brokera obchodujete.

Důkazů, že je zmiňovaný web podvod, je hned několik. Tak například datum publikování článku se každý den aktualizuje. Vypadá to tedy, že článek byl publikován teprve před několika dny. Všechny odkazy na podvodném webu vás přesměrují na web Binatex. To platí i pro odkazy na další články a na jednotlivé rubriky v menu. Nejedná se tedy o skutečný internetový portál ale o pouhou reklamu. Fotografie neexistující Jany Janáčkové, použité na podvodném webu, jsou zkopírované z instagramového profilu ruské modelky Aleny Shishakove. Podvodem je také diskuze pod článkem. Příspěvky v diskuzi jsou falešné a datum u každého příspěvku se pravidelně aktualizuje. Nové příspěvky nelze vůbec přidávat.

Na Binatex upozornila také ČNB

Varování, které vydala ČNB

Varování, které vydala ČNB

Před brokerskou společností Binatex varoval v květnu letošního roku také tuzemský regulátor – Česká národní banka. Jak uvedl v prohlášení, provozující společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS nemá žádná oprávnění pro poskytování investičních služeb na území České republiky. Její portál, který umožňuje binární obchodování, je tak nelegální službou. ČNB dále upozornila na skutečnost, že provedené vklady na obchodní účet společnosti Binatex nejsou pojištěny proti případnému úpadku brokera, jako je tomu u regulovaných binárních brokerů.

Shrnutí

Absence licencí a způsob, kterým Binatex láká nové klienty, mluví za vše. Nízký minimální vklad, nízké transakce a bezplatný demo účet nabízí dnes mnoho dalších brokerů. Jedním z nich je například IQ Option, který má licenci CySEC a povolení od ČNB. Demo účet IQ Option je ale téměř stejný jako reálný účet, takže výsledky na demo účtu nejsou tak zkreslené, jako u Binatexu. Kvalitní český překlad najdete například u licencovaného brokera TopOption. Co ovšem u důvěryhodných brokerů s licencí dnes prakticky nenajdete, jsou bonusy. Právě nabídka bonusů totiž odporuje regulacím uznávané komise CySEC, která před několika měsíci finanční bonusy za vklad zakázala.


Štítky:
 • Binatex podvod
 • ,
 • Binatex recenze
 • ,
 • Binatex zkušenosti
 • ,
 • Binatex obchodování s binárními opcemi
 • ,
 • Binatex diskuze
 • ,
 • Jana Petrová
 • ,
 • Jana Janečková
Publikováno serverem Binárník.cz dne 25.3.

Napsat komentář