Podrobnosti o podvodném projektu 11 Procent (11procent.com)

Možná jste v poslední době narazili na internetovou stránku 11procent.com, která hned na první pohled zaujme svým obsahem. Jedná se o službu, díky které má investor dostávat tipy na obchodování s opcemi. Za vším stojí program vytvořený pomocí chytrého algoritmu, který je údajně z dlouhodobého hlediska velmi výnosný.

Podvodný web o opcích 11PROCENT.com

Podvodný web o opcích 11PROCENT.com

Autorem webu 11procent.com by měl být bývalý zaměstnanec nejmenované investiční společnosti.  Jeho morální hodnoty mu údajně nedovolovaly nadále pracovat v prostředí bez jakýchkoli zásad lidskosti.  Proto dal přednost samostatnému obchodování. Příběh tedy poměrně stroze popisuje, jak praktiky dominantních korporací přiměli autora k vytvoření tohoto projektu.

Své bohaté zkušenosti z oblasti matematicky a statistiky aplikované na burzovní obchodování využil k vytvoření programu, který lokalizuje chyby u brokerů. Podle slov autora se jedná o chyby, kterých se makléř dopouští „při vypisování určitých opcí“. Co přesně tím měl autor na mysli se dát jen těžko odhadovat, každopádně u licencovaných brokerů žádný proces, který by odpovídal popisované situaci, neexistuje.

Podvod nebo reklama?

Nikoho asi nepřekvapí tvrzení, že projekt 11 procent je až příliš výhodný na to, aby byl pravdivý. Jedná se s největší pravděpodobností o další pokus, jak získat naivní investory pod záminkou fungujícího programu. Není to tedy podvod v pravém slova smyslu, protože se o peníze investor připraví vlastními transakcemi. Za správnost tipů, které mají být zasílány na mail, přece nikdo neručí.

Aby celý projekt vypadal věrohodněji, je program určen maximálně pro 120 spolupracovníků. Projekt 11procent se od svých předchůdců liší i v dalším zásadním bodě. V tomto případě totiž za své služby vyžaduje autor 11 % ze zisků svých klientů, ale až od čtvrtého měsíce obchodování. Samotná myšlenka je jistě velice zajímavá, ale několikrát bylo uvedeno, že takto obchodování nefunguje. Tato odlišnost ovšem přidává projektu na důvěryhodnosti. Je třeba uznat, že se tvůrci těchto webů pomalu zdokonalují a tím se stávají pro začínající investory opravdu nebezpečnými.

Reklama na špatného brokera

Autor uvádí, že každý profitabilní obchodník je brokerem znevýhodňován. Pokud by měl autor skutečně takové zkušenosti s brokerem, pak by jistě nebylo od věci, aby zvážil změnu makléře. Místo toho se autor rozhodl využít lidi, aby mohl, jak sám uvádí, dále „rozvracet prohnilý systém zevnitř“. A to je zdůvodnění, proč autor nabízí službu 11procent.

Obecně je dobré se vyhýbat brokerům, na které odkazují podobné weby. Výběr brokera na opce by měl být založen na důvěryhodných informacích a na hodnocení stávajících klientů.


Je paradox, že autoři kritizují zkaženost dnešní společnosti, jen aby získali důvěru čtenářů a tu následně s největší pravděpodobností zneužili. Závěrem lze snad jen dodat, že obchodování s binárními opcemi je zcela legální a nejedná se o žádný podvod. Nutno ovšem podotknout, že obchodování může být stejně výnosné jako ztrátové. Pokud se chystáte investovat, buďte opatrní i v případě „zaručených“ opčních strategií a tipů.


Publikováno serverem Binárník.cz dne 25.10.

Napsat komentář