Recenze Pattern Trader – podvod, který vás připraví o peníze

V dnešní recenzi se podíváme na obchodní aplikaci Pattern Trader. Aplikace je určena k obchodování binárních opcí a její uživatelé by podle oficiálního webu měli vydělávat minimálně 2200 Euro denně. Již v úvodu proto musíme upozornit, že se jedná o podvod, který vám žádné peníze nevydělá.

Binární opce a Pattern Trader – recenze aplikace

Aplikace Pattern Trader

Aplikace Pattern Trader


Pattern Trader je aplikace, která dokáže samostatně obchodovat binární opce (tzv. obchodní robot). Projekt funguje tak, že se zaregistrujete, vložíte peníze na obchodní účet, získáte přístup k obchodní aplikaci Pattern Trader a necháte aplikaci obchodovat.

Při obchodování binárních opcí jde o to správně odhadnout, zda bude hodnota aktiva (např. akcií Google) za určitý okamžik vyšší nebo nižší. Na každý tip zainventujete libovolnou částku. Stejně jako při kurzovním sázení můžete svoji investici zhodnotit, pokud bude váš odhad správný. Pokud se ovšem zmýlíte, tak svoji investici prohrajete. Podle autorů Pattern Trader dosahuje program vysoké úspěšnosti a 9 z 10 transakcí, které uzavře, skončí vítězně. Tomu se ale nedá věřit.

Proč není Pattern Trader důvěryhodný?

Pattern Trader a jeho zahraniční varianty

Pattern Trader a jeho zahraniční varianty

V propagačním videu se jako autor projektu představuje česky mluvící Pavel Buřič. Toto jméno je ale vymyšlené a navíc Pattern Trader vůbec nemusí být český projekt. Jak by jinak bylo možné, že na internetu můžete dohledat i cizojazyčné verze téhož webu a na každé z nich se jako autor představuje někdo jiný. Na anglické verzi je autorem Jeff Robbins, na německé verzi Philipp Schneider, španělská verze uvádí jméno Pablo Rojas a na polské verzi se jako autor představuje jistý Marcin Kozłowski. Všichni přitom vyprávějí ten stejný příběh.

Zdroj: Pattern Trader je podvod – článek z webu Invest+

Stejně je tomu také se jmény klientů, jejichž recenze najdete na webu Pattern Trader. U recenzí jsou také fotografie klientů, které jsou ovšem zkopírované z cizích webů. Na všech cizojazyčných verzích jsou použity ty stejné fotografie jako na české verzi, ale jména obchodníků se vždy liší. Není toto snad dostatečným důkazem, že nám autoři Pattern Trader lžou?

Jak nalákat nového obchodníka

Podvodníci používají několik osvědčených metod, jak nalákat návštěvníky k registraci. Tou první je lákání na snadné zbohatnutí. Podle autorů dosahuje Pattern Trader vysoké úspěšnosti 90 %. Jediný důkaz o výnosnosti systému jsou ale recenze, které jsou, jak jsme si už ukázali, podvod.

Ve videu několikrát zazní, že je nabídka časově omezená, a že licenci k programu může získat omezený počet lidí. To má v návštěvnících vyvolat obavy z toho, že pokud budou váhat, tak o tuto příležitost přijdou.  Žádné omezení ale není, a dokud bude web aktivní, bude se moci zaregistrovat každý.

Autor také tvrdí, že nemáte co ztratit a můžete jen vyhrát. To je ale další lež. Abyste totiž mohli použít Pattern Trader, musíte si vytvořit obchodní účet u brokera, kterého vám doporučí, a na obchodní účet musíte poslat minimální vklad 250 dolarů nebo víc. Pokud nebude Pattern Trader tak úspěšný, jak jeho autoři slibují, je možné, že vám program tyto peníze prohraje.

Posuvníkem v nastavení si můžete vlastně určit, jak rychle chcete přijít o peníze.

Posuvníkem v nastavení si můžete vlastně určit, jak rychle chcete přijít o peníze.

Pattern Trader není žádná novinka

Podvodné obchodní systémy, které slibují snadné zbohatnutí na binárních opcích, vám žádné peníze nevydělají. Pokud takový program necháte obchodovat, můžete během chvíle přijít o celý vklad. Podvodníci nejčastěji nabízejí obchodní roboty (viz případ Czech Method nebo Pattern Trader), obchodní strategie (podvodný web Tomáš Stodola) a další metody, které mají usnadnit vydělávání.

Společným znakem podvodných projektů je také „doporučování“ konkrétního brokera. Pattern Trader například argumentuje tím, že aplikace funguje jen u brokera TopBinary. Zájemci se tak musí zaregistrovat právě u tohoto brokera.

Testování obchodních robotů

Binární opce nejsou podvod a obchodní roboti nejsou fikce.  Na volně dostupné obchodní systémy si ale dejte velký pozor. Pokud vás nějaký obchodní systém zaujme, určitě ho nejprve otestujte na demo účtu. Demo účet je cvičný účet na binární opce, který vám bezplatně aktivuje většina kvalitních brokerů. Top Binary mimochodem demo účet nenabízí. Na demo účtu stačí obchodovat podle obchodních doporučení, které vám program bude zasílat. Například v aplikaci Pattern Trader najdete tipy k transakcím v levém sloupci.

Většina podvodných robotů dosahuje úspěšnosti kolem 50 %. To k vydělávání ovšem nestačí (minimum je asi 60 %) a navíc této úspěšnosti dosáhnete teoreticky i vy, když budete jen náhodně tipovat. Pokud chcete na binárních opcích vydělávat, neztrácejte čas s podvodnými projekty, ale raději se začněte o obchodování zajímat. Bez zkušeností a znalostí totiž neuspějete. S důkladnou přípravou ovšem můžete vytvořit strategii, která vám bude skutečně vydělávat.


Štítky:
  • Pattern Trader zkušenosti
  • ,
  • Pattern Trader podvod
  • ,
  • Pattern Trader recenze
  • ,
  • vPattern Trader Pavel Buřič
Publikováno serverem Binárník.cz dne 30.4.

Napsat komentář