Binární obchodování – jak úspěšně obchodovat binární opce

Obchodovat binární opce může opravdu každá plnoletá osoba i bez živnostenského listu. Kdo chce na binárních opcích ovšem vydělat, nesmí riskovat bez základních znalostí a zkušeností. V následujícím článku se dozvíte, jak obchodovat binární opce krok za krokem.

Než začnete obchodovat binární opce

TopOption - ověřený broker pro obchodování binárních opcí

TopOption – ověřený broker pro obchodování binárních opcí

Každý, kdo se rozhodne obchodovat s binárními opcemi, řeší nemalé dilema – kde binární opce obchodovat. Je to velmi důležité rozhodnutí, neboť ovlivní veškeré následující obchodování. Je vhodné si o brokerovi zjistit co nejvíce informací, aby se obchodník nestal lacinou obětí reklamních kampaní.

Obchodování opcí předchází registrace uživatele. U některých makléřů je k dokončení registrace nezbytné prokázat svou totožnost zasláním oskenované či ofocené občanky.  Ostatní brokeři vyžadují verifikaci při výběru peněz. Jedná se o obvyklý způsob, jak zvýšit bezpečnost. U regulovaných brokerů se určitě nemusíte bát zneužití osobních údajů.

K obchodování s binárními opcemi je nezbytné zaslání peněz na obchodní účet. Tato částka musí dosahovat alespoň požadovaného minima. Vklad lze obvykle provést více způsoby. Pro větší finanční obnosy se doporučuje využít bankovního převodu, nicméně je možné použít i kreditní kartu nebo internetovou peněženku. Poté, co tak učiníte, vám někteří brokeři (např. TopOption) umožní aktivaci demo účtu.

Obchodování s binárními opcemi

Jak funguje binární obchodování s opcemi

Jak funguje binární obchodování s opcemi (Reprofoto – obchodní příručka TopOption)

Binární obchodování je srozumitelné i lidem, kteří se s burzovními trhy ještě nikdy nesetkali. Při transakci nejprve trader zvolí podkladové aktivum. Opakujeme, že aktivum se nekupuje, pouze se spekuluje vývoj ceny aktiva. Poté si obchodník zvolí libovolnou dobu exspirace (životnost opce).

Následuje spekulace. Pokud u klasických High/Low opcí předpokládáte, že cena aktiva bude v okamžiku exspirace nižší než ve chvíli uzavření transakce, volíte možnost PUT (down). Očekáváte-li vzestupnou tendenci ceny, volte možnost CALL (up). Poté čekáte na okamžik exspirace, který je rozhodující. Při obchodování s opcemi se nejčastěji setkáte s těmito druhy opcí:

Boundary (range) opce – Obchodník předpovídá, jestli se cena aktiva v okamžiku exspirace bude nacházet uvnitř nebo vně určeného cenového pásma.

OneTouch opce – Spekulujete, zda se cena aktiva dotkne vámi stanovené cenové úrovně před tím, než opce vyprší.

60seconds (minutové) opce – obdoba klasických high/low opcí, ale exspirační doba je pouze 60 sekund. Tyto krátkodobé opce nabízejí obvykle nižší zhodnocení.

Obchodování binárních opcí - ukázka obchodu

Obchodování binárních opcí – ukázka obchodu s aktivem EUR/USD, pro uzavření obchodu stačí zvolit výši vkladu a stisknout tlačítko použít.

Poslední krok před uzavřením transakce je určení opční prémie, neboli částky, kterou do obchodu investujete. Částka musí dosahovat alespoň předepsaného minima, které se pohybuje v závislosti na zvoleném brokerovi kolem 15$. Pro nové investory bez zkušeností s opcemi je určitě lepší obchodovat s nižšími částkami.  Pokud vaše spekulace nebude správná, je opční prémie maximální ztráta. Jestliže byl však váš odhad správný, získáte zpět opční prémii a profit, který obvykle bývá kolem 80% hodnoty opční prémie. Tudíž téměř zdvojnásobíte vsazenou částku.

Možnosti vkladu

Možnosti vkladu

Výběr peněz z obchodního účtu je možné provést stejnými způsoby jako vklad. Je dobré si zjistit výši poplatků za jednotlivé služby a zvolit tu nejlevnější. Například výběr pomocí bankovního převodu je nejen relativně pomalý, ale také často nejdražší. Někteří nepoctiví brokeři úmyslně brání výběru peněz. Takovým podvodům s binárními opcemi lze předcházet právě pečlivým výběrem brokera.

Jak na daně

Každý úspěšný obchodník musí vydělané peníze podle zákona zdanit. Zisk z binárních opcí se daní 15% sazbou a patří do kategorie „ostatní příjmy“.  Jednou ročně je tedy nutné v daňovém přiznání uvést zisk z binárních opcí. Pro přesnější informace je dobré kontaktovat kompetentní osobu nebo příslušný úřad.


Štítky:
 • Binární obchodování
 • ,
 • jak obchodovat opce
 • ,
 • obchodování s binárními opcemi
 • ,
 • trading binárních opcí
Publikováno serverem Binárník.cz dne 18.9.

33 komentářů u Binární obchodování – jak úspěšně obchodovat binární opce

 1. Vladinír Macháček napsal:

  Jak mám obchodovat když nemám zahraniční měnu.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   pro obchodování Vám postačí korunový účet v tuzemské bance z něhož prostředky převedete. Více informací naleznete zde.

   S pozdravem
   Tomáš, Binarnik.cz

 2. Zdenka napsal:

  Dobrý den,
  zaregistrovala jsem se a vložila vklad na TOP OPTION,ale nevím kam mám vložit požadované okopírované doklady. Děkuji

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   jakmile se Vám vklad připíše na účet, můžete začít obchodovat / případně si zažádat o demo. Ohledně dokladů se Vám ozve podpora s podrobnějšími informacemi.

   S pozdravem
   Tomáš, Binarnik.cz

 3. Lena napsal:

  Dobrý den,
  chtěla jsem zeptat, musím podávat daňové přiznání, i když si chci peníze zatím stále ponechat na mém „binárním účtu“?
  Díky moc. 🙂

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   výdělky z binárních opcí daníte až ve chvíli, kdy si je necháte zaslat na váš účet/elektronickou peněženku.

   Tomáš, Binarnik.cz

 4. Dominik napsal:

  Dobrý den,

  pokud chci vybrat dejme tomu 1000 USD příští rok (v lednu) a mám status studenta, jak daním? Hraje to nějakou roli? Mám nárok na nějakou slevu? Uplatňuje se sleva na poplatníka či něco podobného? Díky za objasnění 🙂

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   zisk (ve smyslu: výběr-vklad=zisk) se daní dle § 10 zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. Jedná se o tzv. „ostatní příjmy“. Sleva na poplatníka je pochopitelně samozřejmost. Pokud studujete, můžete určitě uplatnit i slevu na studenta.

   Tomáš, Binarnik.cz

 5. Eva napsal:

  Dobry den.Potrebovala bych radu.Vubec neznam anglictinu a vse se v ni odehrava.Neni moznost to nejak uzpusobit.Nez bych vse dala do prekladace,tak mi asi klepne.Diky za odpoved

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   stačí použít brokera, který nabízí češtinu. Nejlepším brokerem je aktuálně TopOption (disponuje také českou podporou a vlastní licenci ČNB).

 6. Zuzana napsal:

  Dobry den,

  V jednom ze clanku na internetu jsem cetla, ze pokud mezi vkladem a vyberem je minimalne 6 mesicu je zisk osvobozen od dane z prijmu, je to pravda? Pripadne kde se tato informace da spolehlive overit?

  Dekuji.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   tuto informaci nikde neověříte, neboť není pravdivá. Mohu Vás poprosit o zdroj?

   S pozdravem
   Tomáš, Binarnik.cz

 7. Jiří napsal:

  Dobrý den

  Mám dotaz ohledně ověřování totožnosti.
  Nastane problém, pokud odresa na mém dokladu totožnosti nesouhlasí s adresou mého současného pobytu?
  Na dokladu mám trvalou adresu, ale na faktuře, např za internet, jinou jelikož se dlouhodobě fakticky zdržuji na té druhé. V místě uvedené adresy bydlím v podnájmu a pracuji. Na uvedenou adresu mi také chodí pošta, listovní komunikace s bankou apod.
  Děkuji za odpověď.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,

   problém by to být neměl. Raději však napište na podporu, rádi Vám k situaci poskytnou své stanovisko.

 8. M4rk napsal:

  Dobrý den, mám takový trochu „jiný“ dotaz. Do školní seminárky potřebuji informaci proč se obchodník jmenuje zrovna broker. Poradíte mi prosím?

  Děkuji

 9. Dalibor napsal:

  Dobrý den,
  Mám v plánu začít s obchodováním s opcemi atd.
  Přečetl jsem si již spousty informací, nicméně jsem si založil účet u TOP OPTION, nemám tam zatím žádný vklad, ale předpokládám, že budu chtít použít cca: 30.000,-kč.
  Přečetl jsem si 5 základních rad při obchodování a spousty ostatních informací. Jsem začátečník a nemám zkušenosti, nicméně jsem pochopil podstatu obchodu a to asi u všech druhů obchodování skrze toto společnost. Doporučuji všem aby zdarma po založení účtu četli elektronické pomocníky, které tato firma zveřejňuje ve formátu PDF zdarma při založení účtu.
  Vrátím se k otázce, když si nebudu vědět rady, mohu se obrátit na podporu aby mi například poradili, které obchody si hlídat a které jsou nevhodné s tím, že samozřejmě nechci sázet vysoké částky ale začít postupně a pomalu. Jedná se i o to, že pakliže budu věnovat tomuto cca: 8 hodin denně, zda si myslíte, že je reálné pro začátečníka, se dostat např. na zisk okolo 30 tisíc Kč/měsíčně, dejme tomu po měsíci?? Ono se krásně čte, že někdo začal se 400€ a po měsíci má 12.000€, což jsou asi výjimky, jsem spíše skeptický ale odhodlán do toho dát vše a to hlavně pro to abychom se jako rodina, měli dobře.
  Poradí mi někdo aktuálně, chatuji s podporou a napíši například, hele tady USD/EURO takový graf, předpoklad vzestupu, kupuji, lze přímo takto pomoci začínajícím???
  Díky

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   díky za komentář. Oficiální podpora brokera bohužel není správná cesta. Je nutné si uvědomit, že broker je Vaše protistrana. O co při obchodování přijdete, získá broker. Naopak, co při obchodování získáte, uzmete na úkor brokera. Proto je vhodnější vzdělávat se sám. K vyhodnocování situace dané opce lze použít dva přístupy – fundamentální a technickou analýzu. Fundamentální analýza je založena na vnějších impulsech (zejména ekonomické události), technická analýza je pak založena na hledání souvislostí v grafech (více na http://binarniopce.biz/binarni-opce-strategie/ ). Obchodování je vždy o kombinaci těchto dvou přístupů. Zaměřte se tedy na zdokonalení se v těchto dvou oblastech a výsledky se zaručeně dostaví.

   Pro testování Vám doporučuji použít demo účet u brokera, u kterého pak budete obchodovat. TopOption je stále nejlepší volba. Vklad nutný pro zřízení demo účtu lze navíc kdykoliv vybrat zpět, takže je prakticky zcela zdarma. Jedinou investicí je tak čas.

   S pozdravem
   Tomáš, Binarnik.cz

 10. Francisco napsal:

  Dobry vecer,mam dotaz,jsem cech zijici ve Spanelsku a chci zacit obchodovat s ceskym brokerem,jak na?jsou stejne podminky jako bych byl v CR?

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   například nejpoužívanější broker mezi CZ tradery TopOption má jednotné podmínky v EN jazyce (tj. totožné pro všechny obchodníky). Je tedy zcela jedno odkud obchodujete.

 11. Pavla napsal:

  Dobry den,
  chtela jsem se zeptat, kamaradka, ktera mi o teto prilezitosti rekla si zjistovala, ze pokud vas zisk bude nizsi nez 100 000/rok, nemusite danit, je to pravda?
  Dekuji za odpoved!

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   to určitě pravda není. V loňském roce platilo, že daňové přiznání nemuseli podávat zaměstnanci s vedlejším příjmem do 6000 Kč. U ostatních osob pak byla hranice vyšší – do 30000 Kč. Informace k letošnímu roku shrneme v některém z dalších článků.

 12. MartinTC napsal:

  Dobrý den,
  na webu TopOption jsem se ve FAQ dozvěděl, že: „Cena při exspiraci: Cena se odvozuje od tržní ceny přijaté našimi poskytovateli likvidity…“

  Dá se někde zjistit, kdo jsou jejich poskytovatelé likvidity a popřípadě ověřit, zda se jejich hodnoty v době expirace shodují s hodnotami prezentovanými TopOptionem? Díky.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   kontaktovali jsme brokera s tímto konkrétním dotazem a bylo nám sděleno, že k tomuto nesděluje žádné podrobnosti. Údaje proto nelze ověřit.

 13. Iveta napsal:

  Dobrý den,
  je možné obchodovat binární opce přes smart phone?
  Zkoušela jsem si nainstalovat demo účet přes iq option,
  ale nepovedlo se mi to. Bojím se jít na ostro přes reálný účet. Máte pro mně nějakou radu…..Děkuji

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   obchodování je možné přes aplikaci. Stačí si stáhnout do vašeho mobilního telefonu aplikaci z iTunes či Google Play dle typu vašeho zařízení. Přes aplikaci se přihlásíte do svého účtu, nebo si jej vytvoříte, přičemž je samozřejmě možné obchodovat na demu i na účtu reálném.

 14. tomáš napsal:
 15. Karolína napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat na čtyři věci:

  1. Jak je to s poplatky za převod peněz z běž. účtu na účet brokera a obdobně i z účtu brokera zpět na můj běž. účet? Kromě převodu měny, účtuje si broker ještě nějaký další poplatek?
  2) Účtuje si broker i něco málo za každý provedený obchod, ať už u call či put opce a ať už výherní či proherní? Slyšela jsem, že ano, ale že to dělají dost skrytě.
  3) Též jsem slyšela, že si broker může účtovat nějaké „penále“ za to, když obchodník po delší dobu neobchoduje.
  4) Kde a jak si tyto všechny podmínky a věci můžu u jednotlivých brokerů oficiálně ověřit dříve, než k nim vložím jakýkoli kapitál?

  Děkuji za rady.

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den, k otázkám:

   1) Záleží pochopitelně na tom, jakého brokera si pro obchodování vyberete. Námi ověření brokeři jako TopOption či IQ Option si žádné poplatky za převod neúčtují. Jediné poplatky tak platíte své bance.
   2) Opět je třeba konkretizovat společnost, u níž budete obchodovat. U TopOption či IQ Option ale žádné poplatky za transakce nejsou (natož nějaké skryté).
   3) Ano, někteří brokeři si toto účtují. Nejde ale o penále. Broker tímto postupně „nuluje“ zůstatky na neaktivních účtech, jejichž správa je pro brokera administrativní zátěží. Například u TopOption k tomuto dochází po 90 dnech neaktivity na obchodním účtu. Pokud tedy nebudete obchodovat, vyberte si svůj zůstatek. Pak Vám žádné poplatky strhávány nebudou, protože na Vašem obchodním účtu bude 0 USD.
   4) Při registraci schvalujete obchodní podmínky, v nich je vše uvedeno. Obchodní podmínky jsou také dostupné z patičky webu brokera pod odkazem „Terms“ nebo „Podmínky“. Všichni brokeři mají podmínky v angličtině.

 16. Pavel napsal:

  Dobrý den,
  stále mě kontaktuje obchodník od Dailytrades-com. Nabízí bonus a podporu při obchodování.
  Dá se tomu věřit?

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   broker Daily Trades (daily-trades.com) je zřejmě neregulovaný broker (i když tvrdí opak!), jehož manažeři se snaží zlákat obchodníky z celého světa (proto mají web přeložen do mnoha jazyků, včetně češtiny). I když nabízí bonus a zajímavé zhodnocení, ve skutečnosti si jejich klienti stěžují na blokování výběrů a podivné machinace s exspiračními časy. Tomuto brokerovi se raději vyhněte, a zvolte brokera, který je ověřený a vyzkoušený.

   PS: Co se týče bonusů, tak ty už bude možné získat pouze po dobu několika týdnů. Regulační autorita totiž bonusy celoplošně zakazuje, tento předpis však ještě nevstoupil v platnost. Pokud máte o bonus zájem, doporučuji neotálet.

 17. Tomáš napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, má kromě IQ option ještě nějaký jiný broker mobilní aplikaci?
  Od IQ option mi to na mobilu hlásí pomalé připojení, což není pravda, jelikož mám změřeno že jiné aplikace a hry dokáží příjímat data mnohem rychleji.
  Děkuji

  • Binární opce napsal:

   Dobrý den,
   tak 75% brokerů disponuje aplikacemi na iOS/Android. Apky na Win má jen hrstka z nich. Co se týče mých zkušeností s apkami od binárních brokerů, tak některé aplikace rychlost připojení příliš neřeší, což se pak ale může negativně projevit při samotném obchodování. U IQ Option je to nastavené tak, aby k těmto problémům nedocházelo, byť za cenu vyšších nároků na rychlost připojení.

Napsat komentář