Varování: Martin Kozel je podvodník

V této recenzi se zaměříme na další podvodný web, který zneužívá binární opce. Jedná se o web vydelek-penez.com, na kterém najdete jediný článek. V něm se dočtete o tom, jak 27letý muž z Prahy vydělal za týden práce z domu 3000 EURO. To vše prý dokázal snadno a rychle. Příběh si ale autoři webu vymysleli, aby pod záminkou vysokých zisků nalákali nové obchodníky k obchodování binárních opcí.

M. Kozel – mezinárodní podvod, který tu už byl

Web, který informuje o obchodníkovi jménem Martin Kozel

Web, který informuje o obchodníkovi jménem Martin Kozel

Tento projekt láká investory po celém světě, takže stejný web najdete v několika cizojazyčných verzích. Všechny verze vypráví ten stejný příběh, ovšem jména autorů a některé fotografie jsou odlišné. Příběh o Martinu Kozlovi se na internetu objevil už před dvěma lety, přesto se ale kromě několika detailů téměř nezměnil.

Webová stránka v minulosti odkazovala na obchodní program OptioNavigator, který ovšem kvůli nízké úspěšnosti nezískal příliš dobrou pověst. Web původně vypadal jako zpravodajský portál a jmenoval je Trade Journal Online. Obsahově se však prakticky nezměnil. Autoři zkrátka použili původní článek, ovšem místo obchodního programu nyní odkazují na brokery Banc De Binary a 24Option.

Martin Kozel a binární opce

Fotografie, na níž má být Martin Kozel, pochází z fotobanky

Fotografie, na níž má být Martin Kozel, pochází z fotobanky

Na české verzi podvodu je jako autor uveden Martin Kozel. Na americké verzi, která se obsahově téměř neliší, je u stejných fotografií uvedeno jméno Edward Green. Jména si evidentně skuteční autoři vymysleli. Fotografie, které na webu vydelek-penez.com  najdete, navíc pocházejí z internetových fotobank. Zkopírovaná je také fotografie redaktory Sáry Dudkové. Je tedy jasné, že zmiňované postavy jsou vymyšlené a ve skutečnosti neexistují.

Na důvěryhodnosti článku o úspěšném obchodníkovi jménem Martin Kozel nepřidává ani měnící se datum, které je na webu vydelek-penez.com uvedeno. Datum publikace článku se totiž každý den aktualizuje. Článek díky tomu působí jako opravdová novinka, ačkoliv na internetu loví nové investory už hodně dlouho.

Trendová obchodní strategie

Projekt se snaží získat Vaše údaje za každou cenu

Projekt se snaží získat Vaše údaje za každou cenu

V propagačním videu vás Martin Kozel seznámí s obchodní strategií, která mu prý vydělává tisíce EUR týdně. Strategie spočívá v tom, že na základě grafu vyhledáváte rostoucí a klesající trend trhu. Na základě trendu pak spekulujete na pokles nebo růst ceny. Tak jednoduše, jak strategii Martin Kozel prezentuje, ale obchodování s binárními opcemi nefunguje. Tedy alespoň pokud na něm chcete vydělávat.

To, že vám zmiňovaná strategie z dlouhodobého hlediska žádné ohromující zisky nezajistí, si můžete sami otestovat na demo účtu na binární opce. U většiny kvalitních brokerů si totiž můžete založit cvičný účet, na kterém budete obchodovat s virtuálním vkladem, takže veškeré zisky i ztráty jsou jen fiktivní. Pokud si i nadále myslíte, že by doporučovaná strategie mohla fungovat, zkuste ji aplikovat právě na demo účtu.

Binární opce nejsou podvod, ale podvodníci je pro jejich jednoduchý princip s oblibou využívají. Vydělávání na binárních opcích ovšem vyžaduje mnohem více, než jeden letmý pohled do grafu. Bez důkladné přípravy zkrátka na binárních opcích nevyděláte.


Štítky:
 • Martin Kozel
 • ,
 • Martin Kozel podvod
 • ,
 • Martin Kozel zkušenosti
 • ,
 • Martin Kozel diskuze
 • ,
 • Martin Kozel recenze
 • ,
 • Martin Kozel opce
Publikováno serverem Binárník.cz dne 19.6.

Napsat komentář