Recenze: Jakub Petrů a podvod Czech Method

Dnes se krátce vrátíme k podvodu Czech Method, který před několika měsíci doslova zaplavil internet. Reklamní bannery, vyskakovací okna a spamy v emailových schránkách hlásaly to stejné: „Vydělávejte stovky tisíc dolarů z domova a bez námahy“. To samotné samozřejmě mnoho důvěry nevzbuzuje, ovšem propagačnímu videu na webové stránce Czech Method mnoho lidí uvěřilo.

Kdo by nechtěl vydělávat takové peníze, jak autor projektu Czech Method sliboval? Asi každý by chtěl mít pohodovou práci z domova, ovšem autor ve videu upozorňuje, že tuto příležitost získá jen 20 nejrychleji registrovaných lidí. Někteří lidé tomu uvěří a dostanou strach, že pokud budou s registrací dlouho otálet, nezbude na ně ani jedno z dvaceti volných míst. Web funguje ale již několik měsíců a stále se můžete zaregistrovat.

Jakub Petrů je podvodník

Jakub Petrů je podvodník

Jakub Petrů je vymyšlený

Je jasné, že omezený počet registrací je pouhý výmysl podvodníků. Naštěstí není příliš těžké odhalit, že se jedná o podvod. Například jména autora, které zazní ve videu a které je uvedené na webu, se liší. Ve videu se obchodník představuje jako Jakub Petrů, ale na webu se píše Jakub Petrák. Dříve bylo na webu czech-method.com dokonce třetí jméno téhož člověka – Tomáš Horák.

Neexistující obchodník s vysoce výnosnou obchodní metodou na binární opce, kterou se rozhodne bezplatně sdílet s několika málo lidmi, to je učebnicový příklad podvodu. Czech Method je jen jedním z mnoha takových podvodů. Vyhledejte si například projekty Abramovičova Akademie, Metoda Wagnera nebo web Miroslava Kadlece. Všechny tyto podvodné weby (a mnoho dalších) jsou si totiž velmi podobné a některé z nich mají na svědomí dokonce ti stejní lidé.

České podvodné weby jsou ve většině případů jen překladem cizojazyčných originálů. Právě kostrbaté větné stavby a nekompletní nebo nepovedené překlady by měly být upozorněním, že web není důvěryhodný. Zvlášť když se za jeho autora vydává nějaký Čech.

Brokeři: TopOption zkušenosti, IQ Option zkušenosti, StockPair zkušenosti, HighLow zkušenosti


Publikováno serverem Binárník.cz dne 2.9.

Napsat komentář